17.01.2019
 Готель без енерговитрат 
 
У Відні буде створено перший готель з нульовим використанням електроенергії. Цей пасивний енергоощадний будинок обходиться без опалення і, тим не менше, є комфортним та повноцінним готелем.
Так звані «пасивні будинки» споруджують таким чином, що більшу частину потреб у теплі вони покривають за рахунок сонця, тепла людського організму та нагріву технічних приладів, у комбінацій з дуже доброю теплоізоляцією. «Пасивний будинок» потребує мало або узагалі не потребує електроенергії. Зазвичай це приватні помешкання, розташовані на околицях міст. Нині ж з’явиться перший подібний готель, причому в центрі Відня: «На цьому пласкому даху буде змонтовано пристрій для фотовольтаїки, у середині стоятимуть колеса вітряків, а з боків вже змонтували сорок квадратних метрів сонячних колекторів»,- розповідає господарка об’єкту Міхаела Райтерер.
 
Хитре обладнання
 

Господиня розповіла, як уперше презентувала свої плани і на обличчях інженерів та архітекторів було неприховане здивування. Адже у центрі Відня досі немає не те що готелю, а жодного будинку з «нульовим балансом» електроенергії. Коли у листопаді цього року будівництво завершиться, то в її готелі, як розраховує пані Райтерер, буде витрачатися менше тепла і енергії, ніж вироблятися ним. Такого ефекту мають досягнути завдяки вітрякам і сонячним колекторам на даху, а також глибокому джерелу, з якого качатимуть воду нагору, а потім знову донизу. Узимку вода обігріватиме кімнати, а влітку – охолоджуватиме, протікаючи крізь бетонні стелі і підлогу. Стіни оздоблені товстими ізоляційними пластинами.

 Енергоощадна конструкція
 
Піонер екологічного будівництва
 

Власниця готелю Міхаела Райтерер вже отримала один європейський екологічний знак якості за інший готель, на даху якого росте лаванда. Це поки перший відзначений таким чином готель в австрійській столиці. Його відвідувачі – туристи з Німеччини – Барбара та Улі Древіц кажуть, що дуже задоволені: «Ми й самі намагаємося заощаджувати електроенергію, тому нам цікаво, як це робиться тут. В цьому готелі справді тепло, красиво і затишно». Якщо ж хтось не повірить «нульовому балансу» її готелю «Штадтгалле», то вона готова представити цифри, але вже коли завершаться будівельні роботи. «Ми будемо вивішувати у готелі, а пізніше викладемо в інтернеті, скільки енергії витрачено і скільки здобуто за попередній день та за весь рік»,- переконує скептиків Райтерер.

 Пасивні будинки у Німеччині
 Автори: Захар Бутирський / Ебергард Нембах  
На главную К списку статей
 

СТАТЬИ