Russian (CIS)Ukrainian (UA)
 
 
Середа, 12 грудня 2018

Питання та відповіді: тепловий насос, сонячний колектор, енергозбереження, отоплення і гаряче водопостачання

 

1. За якими причинами слід вибирати тепловий насос?

УніверсальністьПідходить для використання як в промисловому так і в приватному будівництві;
Економічність. Низьке енергоспоживання досягається за рахунок високого коефіцієнта трансформації (СОР);
Екологічність. Екологічно чистий метод опалювання і кондиціонування як для довкілля так і для людей, що знаходяться в приміщенні;
Безпечність. Немає відкритого полум'я, немає вихлопу, немає сажі, немає запаху солярки, виключений витік газу, розлив мазуту. Немає пожежонебезпечних сховищ для вугілля, твердого палива, мазуту або солярки;
Надійність. Практично не вимагає обслуговування. Термін служби теплового насоса складає 20–25 років;
Комфорт. Працює практично безшумно;

Гнучкість. Поєднаємо з будь-якою системою опалювання, а сучасний дизайн дозволяє встановлювати його в будь-яких приміщеннях.

 

2.  Принцип роботи теплового насосу. 

Тепловий насос це пристрій, який температуру довкілля (землі, води, повітря) перетворить у високу температуру, яка використовується для опалювання і виробництва гарячої води. Тепло забирається із землі через пластиковий трубопровід. У трубах циркулює незамерзаюча рідина, яка передає зібране тепло у випарник теплового насоса. У випарнику незамерзаюча рідина віддає свою енергію фреону, який перетвориться в пару і стискується в компресорі. Через різке збільшення тиску температура пари фреону різко піднімається. Далі гарячі пари потрапляють в конденсатор, де передають тепло в теплову систему. Охолоджена незамерзаюча рідина по трубах повертається в грунт, де далі збирає тепло. Енергія використовується лише для перенесення тепла, тому цей спосіб обігріву є одним з найдешевших. За таким же принципом працює холодильник, лише тут тепло забирає зсередини і передається в довкілля через решітку що знаходяться на задній стінці холодильника.

 

3. Яка рідина циркулює в колекторі? 

У колекторі циркулює рідкий теплоносій. Основою рідини може бути етанол або гліколь. Основна вимога до рідини - температура замерзання має бути не вище -15 C.

 

4. Яка труба використовується для колектора? 

Для колектора використовується поліетиленова труба, яка не іржавіє, не гниє, – тому така система довговічна. Діаметр труби 32-40мм.

 

5. На яку глибину закопується колектор?

 Рекомендуємо закопувати колектор на глибину більше глибини промерзання грунту. На такій глибині тепла вистачає на весь рік і тепловий насос працює ефективно. Таким чином, забезпечується нормальна температура роботи колектора, необхідна для роботи теплового насоса (від -5°C до + 20 °C ).
 
6. Що краще - свердловина або горизонтальний колектор?
Більшість теплових насосів монтуються з горизонтальним колектором. Через високу ціну, свердловина, як джерело тепла, використовується там, де недостатньо місця для установки горизонтального колектора, і якщо ділянка біля будинку вже приведена в порядок.
 
7. Від чого залежить довжина колектора або глибина свердловини?
Довжина колектора або глибина свердловини залежить від теплових потреб будинку, внутрішньої системи опалювання, потужності вибраного теплонасоса і особливостей грунту.
 
 
8. Яка площа ділянки потрібна для укладання колектора?
Звичайний горизонтальний колектор займає площа в 2-3 рази більше опалювальної площі будинку.
 
9. Чи росте трава на тому місці, де закопаний горизонтальний колектор?
Колектор, практично не впливає на  рослинність. У місцях, де планується посадка дерев, рекомендується колектор закопати чим глибше, або укласти труби з врахуванням планування ділянки. На місці де закопаний колектор, капітальне будівництво заборонене.
 
10. Чи можна використовувати одну і ту ж свердловину і для теплового насоса і для питної води?
Для теплового насоса і для питної води необхідні різні свердловини, оскільки працюють вони по різних принципах. Тепловий насос охолоджує свердловину, і було б не раціональне ту ж саму воду будинку нагрівати. Можливі індивідуальні рішення для технічної води у великих обьемах.
 
11. Скільки місця займає котельна з тепловим насосом?
Для установки теплового насоса середньої потужності досить невеликого приміщення (приблизно 4-9 м2). Якщо вибраний тепловий насос з окремим бойлером і водонагрівачем, додатковим теплообмінником, або теплові насоси ставляться в каскад, необхідна дещо більша квадратура, залежно від кількості і габаритів устаткування.
 
12. Які вимоги пред'являються до котельної?
Жодних спеціальних вимог немає. Немає необхідності в наявності вікон, димаря. Тому, вже проектуючи будинок не обов'язково передбачати котельну біля зовнішньої стіни. Проте не рекомендується встановлювати тепловий насос біля стіни, за якою знаходиться спальня.
 
  
13. Чи голосно працює тепловий насос?
Компресор теплового насоса Vaillant володіє високою плавністю ходу і незначною емісією шуму. Звукоізоляція типа Multi Schall Isolation (MSI) для забезпечення експлуатації теплонасоса з мінімальним рівнем шумів. що забезпечує низький рівень шуму.
 
14. Яка напруга необхідна для теплового насоса?
Тепловому насосу потрібний трифазний електричний привід, проте деякі моделі можуть використовувати напругу 220V.
 
15. Що відбувається з тепловим насосом при перепаді напруги?
При зникненні, а потім при появі напруги, теплові насоси Vaillant включаться і далі працюватимуть в тому ж режимі, як і раніше. Всі раніше задані параметри зберігаються.
 
16. Яку площу можна опалювати за допомогою теплових насосів?
Теплові насоси Vaillant випускають різної потужності, тому ними можна опалювати приміщення різних розмірів - від маленьких приватних будинків до промислових будівель. З'єднавши теплові насоси в каскад можна опалювати величезну площу.
 
17. Чи можна опалювати одним тепловим насосом декілька окремих будинків?
Технічно це можливо, але потрібно враховувати характеристики опалювальної системи будинків і гарячого водопостачання.
 
18. Якої максимальної температури в опалювальній системі може досягти тепловий насос?
Максимальна температура, в опалювальній системі, що досягається лише за допомогою компресора досягає 62°C
 
19. Яку опалювальну систему краще вибрати для будинку, використовуючи тепловий насос?
Оскільки ефективність теплового насоса залежить від температури що подається в опалювальну систему і від температури отримуваною з грунту, краще вибирати низькотемпературну опалювальну систему. Найефективніше тепловий насос працює, якщо в будинку встановлена підлогова система опалювання (тепла підлога, теплі стіни).
 
20. Що таке коефіцієнт корисної дії теплового насоса COP (Coefficient of Perfrormance)?
Коефіцієнт перетворення COP (Coefficient of Performance) визначає ефективність теплового насоса. Він показує, скільки тепла kwh за встановлених умов вироблено витративши 1 kwh електроенергії. Чим більше коефіцієнт, тим ефективніше тепловий насос і тим дешевше вироблюване тепло.
 
21. Чи готують теплові насоси Vaillant гарячу воду?
Теплові насоси опалюють приміщення і готують гарячу воду. Тепловий насос geotherm plus і geotherm exclusiv мають вбудований бойлер на 175 літрів. З тепловими насосами використовуються ємності на 300...1500 літрів.
 
22. Яка максимальна температура гарячої води?
Максимальна температура гарячої води, що готується тепловим насосом 62°c, за допомогою вмонтованого електричного тена її можна підвищити до 95°C.
 
23. Чи потрібне технічне обслуговування і скільки воно коштує?
Жодного спеціального обслуговування тепловий насос не вимагає, тому жодних додаткових витрат з ним не пов'язано.
 
.24. Скільки часу служитиме тепловий насос?
Термін служби теплового насоса розрахований на тривалу роботу - без проблем він повинен прослужити не менше 20 років.
 
25. Чи можливо з тепловими насосами використання дешевшого нічного тарифу електроенергії?
Параметри установок теплового насоса можна змінювати в перебігу доби, тижня, забезпечуючи таким чином максимальний комфорт і використання дешевшого нічного тарифу електроенергії.
 
26. Чи можна керувати тепловими насосами на відстані?
Змонтувавши додатковий пристрій, тепловими насосами можна керувати через інтернет і GSM. Це особливо актуально, якщо тепловий насос змонтований в заміському будинку і вища температура потрібна зрідка.
 
27. Що таке пристрій плавного запуску і для чого він потрібен?
Пристрій плавного пуску у момент запуску компресора зменшує його напругу, що допомагає компресору стартувати плавно, без удару. Таким чином, зменшується шум, поширюваний компресором, значно збільшується ресурс роботи компресора - тепловий насос Вам служитиме набагато довше.
 
28. Для чого потрібний електричний тен в тепловому насосі?
Електричний тен в тепловому насосі може бути використаний як джерело енергії, коли вся система змонтована окрім колектора – тоді тепловий насос працював би як електричний котел. За допомогою електричного тена можна так само підвищити температуру гарячої води. Так само можна збільшити кількість гарячої води або дезинфікувати бойлер, щоб уникнути розвитку хвороботворних бактерій. Підвищення температури гарячої води може здійснюватися періодично, встановивши часовий інтервал і необхідну температуру в тепловому насосі, або у разі потреби одноразового виробництва більшої кількості гарячої води. Електричний тен може бути використаний і як допоміжний інструмент обігріву, в тому випадку, якщо змінюється потреба в теплі – наприклад, при збільшенні опалювальної площі приміщення. В цьому випадку немає необхідності в реконструкції системи опалювання, додаткову кількість тепла можна отримати за допомогою електроенергії. Встановлена потужність включається поступово, залежно від потреби, 3 рівнями – наприклад, якщо встановлено 9 kw то включатиметься 3+3+3kW.
 
29. Може буде краще вибрати потужніший тепловий насос?
Тепловий насос потрібно підбирати залежно від опалювальної площі приміщення. Потужніший насос працюватиме не ефективно, крім того, установка потужнішого насоса спричинить додаткові фінансові витрати.
 
30. Які недоліки має опалювальна система з тепловим насосом?
Опалювальна система з тепловим насосом одна з самих сучасних. Вплив на вибір надає умовно висока початкова інвестиція, проте це один з найдешевших способів опалювання і терміни окупності системи досить короткі.
 
31. Чому варто вибирати теплові насоси Vaillant?
Всі теплові насоси Vaillant мають високий коефіцієнт корисної дії СОР. Звичайно, безперечною перевагою теплових насосів Vaillant є якісний сервіс устаткування по всієї теріторії України.

32. Де можливе використання сонячних колекторів?
Системи сонячних колекторів використовуються в заміських будинках, котеджах, багатоквартирних житлових будинках, школах, готелях, басейнах, виробничих комплесах і ін. для гарячого водопостачання і підтримка опалювання.
                      
33. До якої температури нагріває воду сонячний колектор?
Геліосистеми можуть довести воду до температури кипіння.
                           
34. Які колектора ефективніше, вакуумні або плоскі?
Вакуумні сонячні колектори мають вищу ефективність, ніж плоскі. Але при виборі типу колектора потрібно керуватися не лише цим критерієм, в деяких випадку доцільно застосовувати плоскі колектора.